Dentmax Basından

1 Günde İmplant Diş Tedavisi (immediate implant)

Dentmax invisailgn
TEDAVILER
ONLINE RANDEVU OLUŞTUR
Dentmax Online Randevu
Dentmax Menü

60 saniyede yeni gülüşünü gör!

1 Günde İmplant Diş Tedavisi (immediate implant)

1 Günde Hızlı İmplant Diş Tedavisi ile kayıp dişleriniz için aynı gün içinde çözüm bulun. Güvenilir ve etkili ağız sağlığı hizmetimizi keşfedin.

TEDAVİ ÖZETLERİ

Dentmax
İŞLEM SAYISI
2-3
Dentmax
İŞLEM SÜRESİ
2-3 GÜN
Dentmax
ANESTEZİ YÖNTEMİ
LOKAL ANESTEZİ
Dentmax
HASSASİYET
VAR
Dentmax
İŞE DÖNÜŞ SÜRECİ
BİR AY
Dentmax
TAM İYİLEŞME SÜRESİ
BİR HAFTA
Dentmax
SONUÇ KALICILIĞI
5 YIL
Dentmax
YEME İÇME SÜRESİ
2 SAAT SONRA
İÇINDEKILER

1 Günde Hızlı İmplant Diş Tedavisi

Diş kaybı, günümüzde birçok kişi için ciddi bir problem oluşmasına rağmen, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte pratik ve hızlı çözümler sunulmaktadır. Özellikle hızlı diş tedavisi ve anında implant yöntemleri, diş implantı konusunda etkili ve acil çözümler arasında yer almaktadır. Diş implantı hızlı çözüm arayışınızda, hızlı iyileşme diş tedavisiyle tanışmanızın zamanı geldi. Peki, immediat implant nedir ve nasıl bir acil çözüm sunar? Gelin, anında diş protezi ve acil diş tedavisi alternatifleri üzerine yakından bakalım.

1 Günde İmplant Tedavisi Nedir?

Yenilikçi diş tedavileri arasında hızla popülerleşen 1 günde implant veya aynı gün implant, zamana duyarlı diş tedavisi çözümleri arasında öne çıkmaktadır. Çekimi planlanan diş boşluğuna hemen o seansta implant (immediat implant) yerleştirilmesidir. Bu tedavi yöntemi, hastalara bir veya birden fazla diş çekimi yapıldığında, diş eksikliklerini gidermek ve estetik bir gülümsemeye hemen kavuşabilmelerini sağlayacak, etkin ve hızlı bir alternatif sunar.

İmmediate İmplant Kavramının Anlamı

"İmmediate implant" veya diğer bir deyişle bir günde implantdiş eksikliği yaşayan hastaların çene kemiğine implant uygulamasının yapıldığı ve bazı durumlarda üzerine geçici protezin aynı gün içinde  edilerek işlemin tamamlandığı süreçtir. Gelişmiş implant diş tedavisi teknikleri sayesinde, hasta diş çekiminden hemen sonra, günün sonunda dahi yeni ve fonksiyonel dişlere sahip olabilir.

 • Hızlı ve Etkili Sonuçlar: İmmediate implant, mevcut diş eksikliklerinin, implant ile aynı seans içinde çözümlenmesi anlamına gelir.
 • Kolay ve Konforlu Bir Süreç: Uzman diş hekimleri tarafından önceden planlanan tedavi, hastanın ağız yapısına ve estetik beklentilerine göre uyarlanmıştır.
 • Estetik ve Fonksiyonel Gülüş: 1 günde implant tedavisi, sadece estetik bir gülüş değil, aynı zamanda fonksiyonel bir çiğnemeyi de beraberinde getirir.

Modern diş hekimliğinde, "bir gülüşe" erişmenin en hızlı yollarından biri olarak kabul edilen 1 günde implant, aynı zamanda güler yüzün ve sosyal güvenin de simgesi haline gelmiştir. Çünkü bu tedavi, hastaların fiziksel ve psikolojik rahatlığına önem verir ve hepsinden önemlisi, zaman içinde işlevini kaybeden dişler yerine yeni ve kalıcı bir çözüm sunar.

Hızlı İmplant Tedavisi ile Zaman Kazanın

Yoğun çalışma temposu ve hızlı şehir hayatı içinde, 1 günde diş kaybını telafi etmek teknoloji ile mümkün hale gelmiştir. Geleneksel yöntemlerle haftalar sürebilen diş tedavilerinin aksine, aynı gün diş uygulamaları sayesinde, kişiler işlerinden veya sosyal hayatlarından ödün vermek zorunda kalmıyorlar. İmmediate implant yöntemi, diş  eksikliği yaşayan kişiler için büyük kolaylık sağlayarak, yemek yeme, konuşma gibi temel işlevlerin hemen geri kazanılması ve yüz estetiğinin hızla iyileştirilmesi anlamına gelir.

Diş çekimi ve ardından aynı seansta yerleştirilen implant implant ile birlikte, hasta aynı gün içerisinde geçici diş protezine sahip olabilmekte, böylelikle tedavi süreci önemli derecede hızlanmakta ve günde implant mümkün hale gelmektedir.

İşte 1 günde implant tedavisinin temel adımları:

 1. Detaylı diş muayenesi ve tedavi planlaması
 2. Gerekli diş çekimi ve hemen ardından implantların yerleştirilmesi
 3. Geçici immediat protezlerin montajı ve estetik düzenlemelerin yapılması

Hayatın hızına ayak uydurmak isteyenler için aynı gün içerisinde sunulan bu tedavi, estetik ve fonksiyonel açıdan sorunları minimum sürede çözüme kavuşturur.

İmmediate İmplantın Avantajları

Diş kaybı yaşayan kişiler için geliştirilen immediat implant teknolojisi, hem zaman tasarrufu hem de estetik açıdan hızlı sonuçlar elde etme imkânı sunar. Günümüzde, aynı gün içerisinde diş eksikliklerinin giderilmesi ve güzellik ile işlevselliğin hemen geri kazanılması, hastalar arasında büyük bir rağbet görmektedir.

Zaman Tasarrufu Sağlaması

Aynı gün içerisinde implant yapılabilmesi sayesinde, hastaların yoğun yaşam temposunda aksamalar yaşamamaları sağlanır. Hem diş hekimlerinin hem de hastaların zamanını verimli kullanma anlamında büyük avantajlar sunar. Özellikle acil diş tedavisine ihtiyaç duyanlar için aynı günde diş tedavi seçeneği bir kurtarıcı olarak görülebilir.

Estetik Görünümün Hızla Elde Edilmesi

İmmediat implant teknolojisiyle, diş çekimi sonrası aynı gün estetik bir gülümsemeye sahip olmak mümkündür. Geçmişte haftalar hatta aylar süren estetik diş tedavilerinin aksine, hızlı ve etkili bir çözüm sunulmaktadır.

İmmediate İmplant Uygulamasının Popülerliği

Birden fazla  implant uygulamasının bile bir günde tamamlanması, tedavinin popülerliğini arttırmaktadır. Bu, hasta memnuniyetinin yanı sıra günlük hayatın kesintisiz devam etmesi için çok değerli bir fırsattır.

Gelin, immediat implant tedavisinin avantajlarını bir tablo üzerinde inceleyelim:

Avantajlar Detaylar
Zaman Tasarrufu Aynı gün içinde diş hekimi ziyareti ile tedavinin tamamlanması
Estetik Sonuçlar Diş çekiminden hemen sonra estetik bir gülümsemeye kavuşma
Hız ve Etkinlik Acil durumlarda dahi hızlı tedavi imkanı, günlük yaşamın sekteye uğramaması
Hasta Memnuniyeti Aynı gün içerisinde yenilenen gülüş ile artan hasta memnuniyeti

Klasik İmplant ile 1 Günde İmplant Tedavisi Arasındaki Farklar

Günümüzde diş eksikliklerinin giderilmesi amacıyla tercih edilen implant dişler, yaşam kalitesini artırma ve estetik bir gülüşe sahip olma açısından büyük önem taşımaktadır. Implant yapımı ve iyileşme süreçleri, kullanılan yönteme göre farklılık göstermektedir. İşte klasik diş implantları ve 1 günde uygulanan implant tedavisi arasındaki temel farklar:

İşlem Süresinin Karşılaştırılması

Geleneksel diş implantları takılmasının ardından, protezlerin yerleştirilebilmesi için uzun bir iyileşme dönemi gerekebilir. Ancak, 1 günde yapılan implant tedavisiyle, bu süreç önemli ölçüde kısaltılmaktadır.

İyileşme ve Sonuçların Karşılaştırılması

Özel tasarlanmış implantlar, kemikle daha hızlı bütünleşerek hastaların günlük yaşamlarına daha kısa sürede dönmelerini sağlar. Böylece, implant yapılır yapılmaz diş eksikliklerinin yerine konulması ve estetik beklentilerin hızla karşılanması mümkün olur.

Karşılaştırma Kriteri Klasik İmplant 1 Günde İmplant
İşlem Süreci  3-6 Ay 72 saate kadar
İyileşme Süresi Uzun dönem Kısa dönem
Estetik Sonuç Protezin hazırlanma süresine göre değişir Hemen elde edilir
Kaynaşma Süresi Kemiğin iyileşmesine bağlı Özel tasarımlı implantlar ile daha kısa

İmmediate İmplant Uygulamasının Aşamaları

İmmediate implant işlemi, diş kaybı yaşayan hastalar için modern bir çözümdür. Bu işlem, başlangıç aşamasından son adıma kadar birkaç önemli evreyi içerir. İlk olarak, hastanın kapsamlı bir diş hekimi muayenesi yapılır. Uyguluğu değerlendirilir. Bu muayenenin ardından, kişiye özel bir protez tasarım planlaması gerçekleştirilir. İlerleyen adımlarda, ağız içerisindeki gerekli diş çekimleri ve çene alanının implant için hazırlanması süreçleri mevcuttur.

Bu planlamanın tamamlanmasının ardından implant yerleştirme işlemine geçilir. Günde implant uygulamasının bu aşaması, cerrahi bir hassasiyet ve estetik bir bakış açısı gerektirir. İmplantın doğru bir şekilde konumlandırılmasının ardından, implantın kemiğe tutunması osstell ölçüm cihazlarıyla belirlenir. Ölçüm güvenli değerlerdeyse, yüklemeye geçilip geçici diş protezleri uyarlanır ve adapte edilir. Gecici protezlerle implantın doku ve kemikle daha uyum içinde bağlantı kurabilmesi için yeterli bir stabilizasyon süresi tamamlanmış olur. Bazı durumlarda doğrudan daimi protez uyulaması da yapılabilir.

Bu süre zarfında, hastanın ağız bakımına özellikle dikkat etmesi istenir. Çene cerrahın ve diş hekimi önerilerine uyması gerekir. Geçici protezin takılmasından sonra bu aşamalar tamamlandığında, tedavi sürecinin başarısını maksimize etmek amacıyla düzenli kontrollere devam edilir. İmmediate implant, gelişen diş hekimliği teknolojileri sayesinde günden güne daha da popüler hale gelen bir tedavi yöntemidir ve hastalara yeniden sağlıklı gülüşler kazandırmayı amaçlar.

İmplant Uygulamasının Kapsamı ve Çeşitleri

İmplant tedavileri, birçok farklı diş eksikliği durumuna göre uyarlanabilir çözümler sunmaktadır. Gerek tek diş için gerekse çeşitli çoklu diş kayıplarında, dijital diş hekimliği teknolojileriyle desteklenen hızlı ve etkili sonuçlar sağlanmaktadır. Çağımızın diş hekimliği uygulamaları arasında yer alan bu yöntemler, hastaların yaşam kalitesini yükseltmekte ve onlara kısa sürede estetik bir gülüş kazandırmaktadır.

Tek Diş Eksikliği İçin İmmediate İmplant

Bir diş kaybı durumunda, bir implant ile bölgeye hızlı ve sorunsuz bir uygulama yapılabilmektedir. "bir diş" için ihtiyaç duyulan implant tedavisi, kişinin sosyal yaşantısına olabildiğince az ara vermesini ve estetik bir çözüme kısa sürede kavuşmasını sağlar.

Çoklu Diş Eksikliğinde İmmediate İmplant

Çoklu diş eksikliklerinde ise, farklı yapılarla desteklenen implant sistemleri tercih edilir. Bu durumlarda, implant fiyatları çeşitli faktörlere göre değişiklik gösterebilir; ancak her durumda da hastanın ihtiyaçlarına yönelik en uygun çözümler sunulur. İster 1 diş, ister birden çok diş kaybı olsun, ideal kemik yapısı varlığında immediat implant yapılabilir.

Özel Durumlar ve All-on-4, All-on-6 Sistemleri

All-on-4 ve All-on-6 sistemleri, geniş çapta diş kaybı yaşayan hastalar için ideal çözümler arasında yer alır. Bunlar, daha az implant kullanılarak kalıcı bir protezin tüm çeneye sabitlenmesine olanak tanır. Bu teknikler sayesinde, diş çekimi sonrasında yaşanan geniş boşluklar etkili bir şekilde doldurulabilmekte ve hastalara uzun yıllar kullanabilecekleri konforlu bir çözüm sunulmaktadır.

İmplant tedavileri ve fiyatları hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz, DentMax Diş Kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Her bir hasta ihtiyacına özel çözümlerimizle, size en uygun tedaviyi birlikte planlamak yanınızdayız.

Teknolojik Altyapımız

Implant tedavisinin en önemli unsurlarından biri, kullanılan teknolojik ekipmanlardır.  Diş eksikliği yaşayan hastalarımıza aynı günde implant tedavisi sunabilmemiz, sahip olduğumuz ileri teknolojik altyapı sayesinde mümkün olabilmektedir. Nano teknoloji ile üretilen yeni nesil implantlar ve cerrahi uygulama kitleri, yüksek başarı oranına ve hızlı iyileşme süreçlerine katkıda bulunurken, gelişmiş cihazlarımız implantın stabilitesini ölçmede büyük rol oynar.

Tedavi sırasında kullandığımız cihazlar, implantın çene kemiğine tam uyum sağlamasını ve hasta sağlığına uygunluğunu gözetir. İşte bu sayede hastalarımıza güvenli ve etkili bir tedavi deneyimi sunabiliriz. Aşağıdaki tablo, tedavi sırasında kullandığımız bazı teknolojik araçları içermektedir:

Teknolojik Araç Fonksiyonu Avantajı
Nano Teknolojik İmplantlar Kemikle İntegrasyon Hızlı ve Güçlü İyileşme
Cerrahi Uygulama Kitleri Doğru Pozisyonlandırma Hassas İmplant Yerleştirme
Gelişmiş Cihazlar İmplant Stabilitesi Ölçümü Optimize Edilmiş Tedavi Sonuçları
3D Tarayıcılar Dijital ağız içi tarama Hassas ve hızlı dijital protez üretimi
Tomografi Detaylı inceleme Komşu dokuları hassas inceleme

Tedavimizin başarısını modern cihazlarımız ve alanında uzman tecrübeli ekibimiz desteklemektedir. Sağlıklı gülüşler için teknolojiyi ve bilimi en etkili şekilde kullanmaya devam ediyoruz.

İmplant Tedavisinde Tek Seansta Estetik ve Fonksiyon

Aynı günde implant tedavisi, modern diş hekimliğinde devrim yaratan bir yöntemdir. Bu inovatif yaklaşım, hem çene sağlığınızı korurken hem de kesintisiz bir şekilde günlük yaşamınıza devam edebilmenizi sağlar. Implantın yerleşimiyle birlikte, kullanılan geçici protezler sayesinde estetik ve fonksiyonal ihtiyaçlara hızla cevap verilmektedir.

Yapılan tedavi, sıkı bir planlamayı takiben, hastaların ağız yapısına ve estetik beklentilerine uygun bir biçimde uygulanır. İşlem sadece yüksek kalitedeki malzemeler kullanılarak ve ileri düzey cerrahi tekniklerle gerçekleştirilir. Sonuç olarak, güvenilir ve rahat bir iyileşme süreci ile birlikte mükemmel sonuçlar elde edilir.

İmplant Tedavisi Estetik Sonuç Fonksiyonel İyileşme
Aynı Günde İmplant Hemen kazanılan estetik görünüm Ağız fonksiyonlarının hızlı iyileşmesi
Geçici Protez Hemen estetik görünüm Anında kullanabilme yetisi
Kalıcı Protez Implantın çene ile uyumu sonrası montaj Uzun vadeli fonksiyonel kullanım
Çene Sağlığı Doğru planlama ile estetik bütünlük Kemik ve dokunun sağlıklı entegrasyonu

Belirtilen bu süreçler ve aşamalar göz önünde bulundurulduğunda, aynı günde implant ile yaşamınıza kesintisiz devam etmeniz mümkün olmaktadır. Ancak unutulmamalıdır ki, kalıcı protezin uygulanabilmesi için gereken stabilizasyon süresince çene kemiğinin iyileşmesi ve implantın uyum sağlaması şarttır. Bilinçli bir bekleyiş sürecinin ardından, yıllar boyu sürecek sağlam bir sonuç elde etmek mümkündür.

1 Günde İmplant Diş Tedavisi Sonrası Öneriler ve Bakım

Implant tedavisinin başarısı, sadece tedavi gününde uyulması gereken kurallarla sınırlı değildir. İmplant sonrası dönemde de önerilere dikkat etmek, tedavinin uzun ömürlü olmasına katkıda bulunur. İmplant üzerine uygulanan geçici protezler, kalıcı protezlerle aynı özeni ve bakımı gerektirir. Ağız hijyenine dikkat edilmesi, yumuşak gıdalar tüketilmesi ve düzenli diş hekimi kontrolleri, bu sürecin olmazsa olmaz parçalarıdır.

Ayrıca, implant sonrası dikkate alınması gereken önemli bir nokta da, implantın üzerine gelecek kuvvetlerin kontrolüdür. Aşırı sert gıdaların tüketimi veya diş gıcırdatma gibi alışkanlıklar, implantın erken yıpranmasına ve başarısız olmasına neden olabilir. Bu sebeple implant tedavisi sonrasında, alınacak tedbirler ve uygulanacak bakım yöntemleri, tedavinin sürekliliği için kritik öneme sahiptir.

Bakım Önerisi Detaylar Yapılması Gereken Sıklık
Yumuşak Gıda Tüketimi Geçici protez süresince yumuşak ve çiğnemesi kolay gıdalar tercih etmek İlk birkaç hafta boyunca
Ağız Hijyeni Düzenli fırçalama ve diş ipi kullanımı ile ağız sağlığını korumak Günlük bakım
Düzenli Kontroller İmplantın durumunu ve ağız sağlığını değerlendirmek için düzenli diş hekimi ziyaretleri 6 ayda bir

Son olarak, koruyucu tedbirler ve doğru bakım yöntemleri, implant tedavisinin başarısını destekleyen ve sürekliliğini sağlayan en önemli faktörlerdendir. Bu önerilere uymak, implantlı gülüşünüzün uzun yıllar sizinle olmasını sağlayacaktır.

Diş Çekimi ve İmplant Uygulaması Aynı Anda Yapılabilir mi?

 

Diş hekimliği alanında 'diş çekildikten sonra' implant uygulamasının yapılıp yapılamayacağı, hastalar tarafından sıkça merak edilen bir konudur. Geleneksel diş implantları belli bir iyileşme sürecini takiben yerleştirilirken, bazı durumlarda 'hemen' implant uygulamasına geçilebilmektedir.

Diş çekimi ve implant işleminin aynı gün içinde gerçekleştirilebilmesi, klinik ve tıbbi şartlara bağlıdır. Bunun için, diş çekimi sonrası ağız dokularının sağlıklı ve hızlı bir şekilde iyileşmeye uygun olması gerekmektedir.

Hızlı İmplant seçeneği olarak öne çıkan 'immediat implant üzerine diş' konusunda ise, diş çekildikten sonra aynı seans içerisinde geçici ya da daimi bir diş protezinin yerleştirilmesi sağlanabilir. İyi planlanmış bir tedavi süreci, hastanın fark edilir derecede daha kısa sürede normal yaşamına dönebilmesini ve estetik bir gülüşe sahip olmasını sağlamaktadır.

Teknolojik gelişmeler ve artan medikal standartlar göz önüne alındığında, diş kaybı yaşayan kişilerin daha hızlı ve etkili tedavi yöntemlerine ulaşması da mümkün olmuştur. Bu yüzden, uygun fiyatlı ve kaliteli diş tedavisi almak isteyen kişiler, klinik ve uzman seçimlerini özenle yapmalıdırlar.

İmmediate İmplant Uygulaması için Gerekli Şartlar

Bir günde implant tedavisi, diş hekimliğinde devrim niteliğinde bir adım olmakla birlikte, bu tedavinin uygulanabilmesi için bazı ön koşulların yerine getirilmesi gerekmektedir. Öncelikle, i̇mplant yapılabilir alanın sağlık durumunun uygun olması şarttır. İmplant kimlere uygulanabileceği konusunda ise, ağız ve diş sağlığının genel durumu ve özel ihtiyaçlar doğrultusunda bir değerlendirme yapılmalıdır.

İmplant tedavisi öncesinde, potansiyel enfeksiyon veya iltihap riski taşıyan bölgelerin öncelikle tedavi edilmesi gerektiğini unutmamak önemlidir. İmplantın yerleştirileceği çene kemiğinin yeterli düzeyde yoğunluk ve kaliteye sahip olması, tedavinin başarı şansını artırır. Bu nedenle, çene yapısının uygunluğu detaylı bir incelemeden geçirilmelidir.

 • İmplant yapılacak bölgenin anatomik ve fizyolojik uygunluğu
 • Akut enfeksiyonların olmaması ve varsa tedavi edilmiş olması
 • Kemik yoğunluğu ve hacminin implant desteklemesi için yeterli olması
 • Diş çekimi işleminin uygun koşullarda ve minimal travma ile gerçekleşmiş olması
 • Hasta sağlığının genel olarak iyi durumda olması ve iyileşmeyi etkileyecek herhangi bir durumun bulunmaması

Gelişmiş diş hekimliği teknikleriyle, bir günde implant tedavisi artık daha geniş bir hasta kitlesine ulaşabilmekte ve pek çok bireyin yaşam kalitesini artırmaktadır. Ancak her hasta için öncelikle profesyonel bir diş hekimince değerlendirilmesi ve uygunluk analizi yapılması büyük önem taşır. Yeterli koşullar sağlandığında, hasta bireyler için etkili ve hızlı sonuçlar mümkün hale gelmektedir.

DentMax Diş Hekimleriyle Deneyimli Doktor Kadromuz

Dentmax alanında uzmanlaşmış deneyimli diş hekimlerimizimplant tedavisinin her aşamasında size en iyiyi sunmak için çalışıyor. Yılların getirdiği bilgi birikimi ve son teknolojik ekipmanlarla donatılan DentMaks Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizimplant uygulamalarına yenilikçi yaklaşımlar getiriyormektedir. Hasta memnuniyeti ve tedavi sonuçlarının mükemmelliğine olan bağlılığımız, işimizin ana odak noktasını oluşturmaktadır.

İmplant tedavisinin başarısı, doğru teşhis, planlama ve uygulamanın bir araya gelmesiyle mümkündür. Deneyimli diş hekimlerimizin elinde, çok çeşitli diş sorunlarını aşmak ve hastalarımızın yaşam kalitesini iyileştirmek için gerekli bilgi ve becerilere sahibiz.

1 Günde İmplant Hasta Yorumları

Bir günde implant tedavisi konusunda bilinçli bir karar vermek isteyen bireyler için, implant üstü tedavi sürecinin detaylarını ve sonuçlarını aktaran hasta yorumları büyük önem taşır. Bu yorumlar, tedavinin etkilerini ve deneyimleri doğrudan hastaların ağzından anlamamıza yardımcı olur. İşte çeşitli implant markaları kullanılarak gerçekleştirilen tedavilerin ardından hastalarımızın geribildirimlerini önemsiyoruz.

Hastalarımız tedaviyi "çok kolay ve pratik bir süreç" olarak tanımlarken, implant uygulamasının yaşam kalitelerini artırarak, "anında güven kazandırdığını ve sosyal yaşamlarında büyük bir değişiklik yarattığını" belirtiyorlar. Bu olumlu yorumlar, bir günde implant tedavisini tercih etmeyi düşünenler için değerli birer referans sağlayacağını düşünüyoruz.

Maliyetler, Fiyatlar ve Finansman Seçenekleri

Implant tedavisinde karar verirken, implant fiyatları nedir? diye oldukça sık sorular alıyoruz. Bu maliyetleri etkileyen faktörleri bilmek çok önemlidir. Tedavinin toplam maliyeti; Klinik ve Cerrah tecrübesi, kullanılan implant markası, uygulama bölgesindeki kemiğin kalitesi, tedavi kapsamı ve diş sayısı gibi değişkenlere göre farklılık gösterebilir. Bu maliyetleri daha iyi anlamak için aşağıda bir tablo hazırladık.

Tedavi Tipi Tedavi Kapsamı Ortalama İmplant Maliyeti Ortalama Protez Dahil Fiyat
Standart ithal İmplant Tek Diş İmplantı 500-1100 Euro 700-1500 Euro
Immediate ithal İmplant Tek Diş İmplantı 800-1500 Euro 1000-1900 Euro
All-on-4 ithal İmplant Tam Ağız İmplantı 2000-6000 Euro 5000-9000 Euro

Yukarıdaki fiyatlar, genel bir fikir vermek amacıyla hazırlanmıştır ve net maliyet için kişisel durumunuza özel bir muayene şarttır. Hastalarımıza finansal anlamda destek olabilmek amacıyla, çeşitli ödeme seçenekleri ve planlar sunuyoruz. Bu esnek ödeme planları, tedaviye erişime engel olabilecek maliyet endişelerini azaltmaktadır. Tüm kredi kartlarına 12 taksit veya anlaşmalı bankalarımızla sağlık kredileri saylayabiliyoruz.

Hastalarımızın tedavi maliyetleri konusunda bütçelerine uygun çözümler bulabilmeleri için, kliniğimizdeki danışmanlarımız her türlü sorunuza yanıt vermeye hazırdır. Özel durumlarınız ve tedavi finansmanı hakkında daha fazla bilgi için kliniğimizi ziyaret edebilir veya bize ulaşabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak ve tedavi sürecinizle ilgili tüm sorularınıza cevap bulmak için DentMax Diş Polikliniği'ne ulaşabilirsiniz. Gelişen diş hekimliği teknikleri ve yenilikçi yaklaşımlarımızla, sizlere bir an önce sağlıklı ve estetik bir gülüş sunmak için buradayız.

Sık Sorulan Sorular

1 Günde İmplant Tedavisi Nedir?

1 günde implant tedavisi, hastanın ağız ve diş eksikliklerinin aynı gün içerisinde geçici sabit protezler ile çözümlendiği ve hızla estetik bir görünüm kazandırdığı bir diş tedavisi yöntemidir.

İmmediat İmplant Nedir?

İmmediat implant, diş çekimi ile beraber ya da çekilmiş diş bölgesine aynı gün içinde implant yapılmasını ve geçici bir protez uygulanmasını içeren hızlı bir diş tedavi yöntemidir.

İmmediate İmplant Tedavisi Süreci Nasıl İşler?

İmmediate implant tedavisi süreci, hastanın detaylı diş muayenesi ve planlaması ile başlar. Çekilmiş ya da çekilecek diş bölgesine implant yerleştirilir ve ardından uygun geçici protezler aynı gün içerisinde uygulanır. Bu işlemler genellikle tek bir seans içinde tamamlanır.

İmmediate İmplantın Avantajları Nelerdir?

İmmediate implantın avantajları arasında, diş eksikliği nedeniyle yaşanan estetik sorunların hemen çözümlenmesi, tek seansta işlemin tamamlanması, genel anestezi gerektirmeden yapılabilecek bir tedavi yöntemi olması ve kısa iyileşme süresi sayılabilir.

Klasik İmplant ile 1 Günde İmplant Tedavisi Arasında Ne Fark Vardır?

Klasik implant tedavisinde iyileşme ve sonuç alabilme süresi genellikle aylar sürerken, 1 günlük tedavide ise çok daha hızlı bir iyileşme ve estetik sonuçlar elde edilir.

İmmediate İmplant Uygulamasının Aşamaları Nelerdir?

İmmediate implant uygulaması aşamaları; diş hekimi muayenesi, çene kemiği ve diş eti analizi, gerekli diş çekimleri, implant yerleştirme ve geçici sabit protezin uygulanmasıdır.

Çoklu Diş Eksikliğinde de İmmediate İmplant Uygulanabilir mi?

Evet, çoklu diş eksikliğinde veya tüm dişlerin kaybedilmesi gibi durumlarda da immediate implant, All-on-4 ve All-on-6 sistemleri gibi özel tedavi yöntemleriyle uygulanabilir.

İmplant Tedavisi Hangi Teknolojik Altyapıyı Kullanmaktadır?

İmplant tedavilerinde, gelişmiş görüntüleme teknolojileri, dijital planlama araçları ve nano-teknoloji ile üretilen özel implant materyalleri kullanılmaktadır.

1 Günde İmplant Diş Tedavisi Sonrası Hangi Bakım Önerileri Verilir?

1 günde implant tedavisi sonrasında yumuşak gıdalar tüketmek, ağız hijyeni kurallarına uymak ve düzenli diş hekimi kontrollerine gitmek önerilir.

Diş Çekimi ve İmplant Uygulaması Aynı Anda Yapılabilir mi?

Evet, çoğu durumda, özellikle implant yapılacak bölge sağlıklı ise ve yeterli kemik yapısına sahipse, diş çekimi ile implant uygulaması aynı seansta yapılabilir.

İmplant Uygulaması için Gerekli Şartlar Nelerdir?

İmplant uygulaması için hastanın genel sağlık durumu, ağız ve çene sağlığı iyi olmalı, yeterli kemik yoğunluğuna ve hacmine sahip olunmalıdır. Ayrıca, enfeksiyon gibi iltihabi durumlar olmamalıdır.

1 Günde İmplant Tedavisinin Maliyeti Ne Kadardır?

1 günde implant tedavisinin maliyeti, kullanılan implant markası, tedavi kapsamı, diş sayısı ve gereken ek işlemlere göre değişmektedir. Detaylı bir fiyat bilgisi ve finansman seçenekleri için diş hekiminizle görüşmeniz önerilir.

1 Günde İmplant Hasta Yorumları Olumlu mu?

Evet, hasta yorumları genellikle olumlu olup, hastalar kısa süre içinde elde ettiği yeni ve estetik dişlerin yanı sıra, tedavi sürecindeki hızlı ve rahat geçişten memnun kaldıklarını ifade ederler.

1 Günde Hızlı İmplant Diş Tedavisi Sonrası Ne Gibi Sonuçlar Elde Edilir?

1 günde hızlı implant diş tedavisi sonrasında hastalar, estetik olarak çekici bir gülüş ve fonksiyonel olarak iyileştirilmiş çiğneme ve konuşma yeteneklerine hızla kavuşurlar.

Bir günde i̇mplant uygulanır mı?

Evet, "1 günde hızlı i̇mplant diş tedavisi" veya "immediate implant" olarak bilinen bu teknik günümüzde oldukça yaygınlaşmıştır. Hasta diş kliniğinden ayrılmadan önce implant yerleştirilir ve üzerine yapay diş konulabilir. Böylece hastalarımızın en çok merak ettiği bir işlem olan aynı gün implant uygulaması gerçekleşmiş olur.

İmplant fiyatları nedir?

İmplant fiyatları hakkında spesifik bir bilgi vermek zor. Çünkü implant fiyatları, kullanılan implantın markasına, dişin durumuna, kemik miktarına ve gereken diğer tedavilere bağlı olarak değişebilir. Ancak diş kliniğimize uğrayarak konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İmplant kimlere uygulanabilir?

Genelde dişsiz olan hastalar için uygulanan implantlar, eksik dişlerin yerine konması amacıyla kullanılır. Ancak herhangi bir problem olmadığı sürece, sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olan herkes implant tedavisi görebilir.

Aynı gün içinde implant uygulaması mümkün mü?

Evet, bu tedavide aynı gün içerisinde implant yerleştirilebilir. Ancak bunun için uygun koşulların oluşması gerekir. Örneğin, diş çekildikten sonra hemen implant yerleştirilmesi “immediate implant” veya "1 günde implant" tedavisi olarak adlandırılır.

Ne kadar sürede diş çekiminden sonra hızlı bir implant tedavisi alabilirim?

Dişin çekildikten sonra hemen aynı gün içerisinde implant uygulanabilmektedir. Bu da hastanın ikinci bir cerrahi işleme gerek olmadan hızlı bir şekilde dişine kavuşmasını sağlar.

İmplant sonrası ağız ve diş sağlığımı nasıl korurum?

İmplant sonrası ağız ve diş sağlığınızı korumak için düzenli olarak dişlerinizi fırçalamalı ve diş ipi kullanmalısınız. Ayrıca düzenli diş hekimliği kontrolleri, implantın uzun vadede sağlıklı kalmasını sağlar.

İmplant ne işe yarar?

İmplantlar, eksik dişlerin yerini doldurur. Yani, dişsiz kalmanın yol açabileceği estetik ve fonksiyonel problemleri çözer. Böylece hasta gülümsemesini yitirmez, rahatça çiğneyebilir ve konuşabilir.

İmplantlar ne kadar dayanıklıdır?

İmplantlar oldukça dayanıklıdır. İyi bir bakımla birlikte ve düzenli diş hekimliği kontrollerine devam edildiği sürece implantlar bir ömür boyu dayanabilir.

Tek aşamalı implant nedir?

Tek aşamalı implant, hem implantın hem de implant üstü protezinin tek bir seansta yerleştirildiği yöntemdir. Bu yöntem, diğer implant uygulamalarına göre genellikle daha az ağrılı olmakla birlikte, hasta konforunu arttırır.

Diş hekimliğinin en çok uyguladığı implantları nelerdir?

Pek çok farklı implant markası bulunmakla birlikte, hangi markanın kullanılacağı genellikle diş hekiminize ve sizin dişinizin durumuna bağlıdır. Diş hekiminiz size durumunuza en uygun olan implantı önerir. Straumann, Bego, Osstem, HiOssen, Astra gibi markalar verilebilir.

 

 

Kaynakça

test

Dentmax Tedavi Fiyat Listesi

DentMax Muayene Fiyatları

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI

TL FİYAT ARALIĞI

TEDAVİ SAYFASI

İlk muayene (diş muayenesi + panoramik röntgen) online ödenirse

450 Tl

DentMax Total Bakım

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI

TL FİYAT ARALIĞI

TEDAVİ SAYFASI

DentMax total bakım (diştaşı temizliği + airflow + cila + dil temizliği + flor) (çift çene)

1850-2600 Tl

Çocuk Diş Tedavileri Fiyatları

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI

TL FİYAT ARALIĞI

TEDAVİ SAYFASI

Flor uygulaması (çürük önleyici yüzey koruması, cila dahil) (çift çene)

1.140 - 1.850 TL

Flor uygulaması (çürük önleyici yüzey koruması, cila dahil) (çift çene)

1.140 - 1.850 TL

Süt dişi çekim (dijital anestezi ile)

1.215 - 2.100 TL

Fissür örtücü (çürüğe yatkın yerlerin kapatılması) (tek diş)

1.210 - 1.600 TL

Dolgu ve Kanal Tedavileri Fiyatları

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI

TL FİYAT ARALIĞI

TEDAVİ SAYFASI

Diş Estetiği Tedavileri Fiyatları

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI

TL FİYAT ARALIĞI

TEDAVİ SAYFASI

Diş Çekimi Fiyatları

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI

TL FİYAT ARALIĞI

TEDAVİ SAYFASI

Diş Beyazlatma Fiyatları

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI

TL FİYAT ARALIĞI

TEDAVİ SAYFASI

Çene Eklemi Tedavisi Fiyatları

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI

TL FİYAT ARALIĞI

TEDAVİ SAYFASI

Telsiz Ortodonti (Invisalign) Tedavi Fiyatları

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI

TL FİYAT ARALIĞI

TEDAVİ SAYFASI

Implant Tedavisi Fiyatları

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI

TL FİYAT ARALIĞI

TEDAVİ SAYFASI

All On Four Implant Tedavisi Fiyatları

TEŞHİS VE TEDAVİ PLANLAMASI

TL FİYAT ARALIĞI

TEDAVİ SAYFASI

İLGINIZI
ÇEKEBILIR

Detay
DENTMAX ILE
IRTIBATA GEÇIN
Bakırköy / İstanbul 0 2125700033
09:00-19:30 Pazartesi-Cumartesi
01
01

Başvurunuz alınmıştır. En kısa sürede iletişime geçilecektir.

Bağlantı Kopyalandı